WA 160km ITT Championships; NorthLink

10 April 2022

Place Bib Name Cat CatPlace Lap1 Lap2 Lap3 Lap4 Total Speed Standard StdPlace
157.9km option
1 1 Matt Burton 30-39M 1 0:52:52 0:58:45 0:56:09 0:55:28 3:43:13.2 42.45 +0:53:59 5
2 17 Jonathan Beck 30-39M 2 0:57:27 0:56:25 0:56:15 0:57:48 3:47:55.1 41.57 +0:49:17 8
3 14 Toshiaki Maegawa 30-39M 3 0:58:45 0:58:08 0:57:49 0:57:15 3:51:57.9 40.85 +0:45:14 10
4 2 Matheos Venetis 40-49M 1 0:56:22 0:56:31 1:00:47 0:58:22 3:52:00.9 40.84 +0:54:03 4
5 12 Steven Knight 60-69M 1 0:57:58 0:57:57 0:58:31 1:00:14 3:54:40.3 40.38 +1:03:49 1
6 11 John Sonego 40-49M 2 0:58:19 0:58:33 0:59:33 1:00:54 3:57:18.9 39.93 +0:48:45 9
7 16 Michael Moohan 60-69M 2 0:57:57 0:59:21 1:00:46 1:00:30 3:58:34.4 39.72 +1:01:14 2
8 15 James O'Neill 30-39M 4 1:01:00 1:00:44 1:01:10 1:01:32 4:04:25.8 38.76 +0:32:47 13
9 9 Kirsty Turner 30-39F 1 1:00:40 1:00:13 1:02:32 1:02:50 4:06:15.4 38.48 +0:49:31 7
10 5 Lachlan Clinch 18-29M 1 1:01:59 1:02:11 1:03:20 1:03:06 4:10:35.7 37.81
11 13 Kim Van Amerongen 40-49M 3 1:03:48 1:03:24 1:02:43 1:02:55 4:12:50.3 37.48 +0:29:31 14
12 6 Steff Van Amerongen 40-49F 1 1:02:29 1:02:10 1:03:49 1:04:32 4:12:58.9 37.45 +0:51:13 6
13 7 Paul Van Der Walt 60-69M 3 1:02:11 1:00:39 1:06:37 1:05:56 4:15:22.8 37.10 +0:44:26 11
14 4 Paul Borrett 50-59M 1 1:00:52 1:01:40 1:07:55 1:09:15 4:19:41.6 36.49 +0:33:03 12
15 3 Anna Heitz 60-69F 1 1:03:56 1:04:17 1:09:13 1:09:30 4:26:56.7 35.49 +0:57:20 3
16 8 Adam Lamb 18-29M 2 1:02:12 1:06:00 1:09:57 1:17:35 4:35:43.9 34.36
39.5km option
1 50 Stuart Murray 40-49M 1 0:54:50 0:54:50.1 43.26 +0:10:51 2
2 54 Simon Chester 50-59M 1 0:56:51 0:56:51.1 41.73 +0:11:38 1
3 45 Matthew Dames 30-39M 1 0:58:52 0:58:51.6 40.31 +0:05:58 7
4 44 Mick Brammer 60-69M 1 0:59:03 0:59:02.9 40.18 +0:09:56 3
5 39 Marion Mundt 30-39F 1 1:00:10 1:00:10.1 39.43 +0:08:45 4
6 52 Paul Heyes 60-69M 2 1:00:36 1:00:36.3 39.15 +0:08:22 5
7 46 Jesse Sullivan 30-39M 2 1:02:05 1:02:04.6 38.22 +0:02:45 10
8 51 David Equid 60-69M 3 1:02:36 1:02:36.4 37.89 +0:06:55 6
9 48 Peter Lundberg 40-49M 2 1:02:41 1:02:40.9 37.85 +0:03:24 9
10 49 Tyrone Kent 30-39M 3 1:04:12 1:04:11.8 36.96 +0:00:38 12
11 19 Mateus Martins 40-49M 3 1:04:27 1:04:27.0 36.81 +0:00:36 13
12 53 Daniel Heyes 18-29M 1 1:04:30 1:04:30.1 36.78
13 43 Greg Perry 60-69M 4 1:04:33 1:04:33.1 36.75 +0:04:41 8
14 42 Mark Berry 40-49M 4 1:08:57 1:08:57.4 34.40 -0:03:41 14
15 20 Ian Davies 70-79M 1 1:13:42 1:13:42.0 32.19 +0:00:43 11
16 40 Alex Cairnduff 60-69M 5 1:25:37 1:25:37.5 27.71 -0:16:06 15
79.0km option
1 34 Mark Radziejewski 30-39M 1 0:55:47 0:55:47 1:51:33.5 42.49 +0:20:58 1
2 32 Michael Orton 18-29M 1 0:57:03 0:58:14 1:55:17.5 41.11
3 36 Lyndon Greeshaw 30-39M 2 0:58:18 0:57:40 1:55:58.7 40.87 +0:16:33 2
4 38 Stuart Robertson 30-39M 3 0:58:27 0:59:08 1:57:35.8 40.31 +0:14:56 3
5 27 Jack Dickens 30-39M 4 1:00:54 1:01:05 2:01:59.2 38.86 +0:10:32 6
6 33 Scott Petricevich 40-49M 1 1:00:35 1:02:19 2:02:53.9 38.57 +0:12:17 5
7 37 Alex Schwetz 40-49M 2 1:01:06 1:02:10 2:03:15.1 38.46 +0:12:45 4
8 55 Anthea Stacey 18-29F 1 1:05:22 1:04:29 2:09:51.6 36.50
9 26 Matt Snell 40-49M 3 1:04:08 1:06:07 2:10:14.9 36.39 +0:05:21 9
10 18 Jon Hanson 50-59M 1 1:04:38 1:06:24 2:11:01.6 36.18 +0:08:41 7
11 28 Alex Williams 30-39M 5 1:04:38 1:06:32 2:11:10.1 36.14 +0:01:22 11
12 29 Thierry Maye 50-59M 2 1:02:09 1:11:19 2:13:28.8 35.51 +0:04:55 10
13 25 Robbie Bannister 30-39M 6 1:06:16 1:08:16 2:14:32.0 35.23 -0:02:00 12
14 21 Alexandra Meek 30-39F 1 1:04:51 1:10:57 2:15:47.9 34.90 +0:05:51 8
15 31 Daniel Sly 30-39M 7 1:06:47 1:17:58 2:24:44.9 32.75 -0:12:13 14
16 23 Michelle Plattner 30-39F 2 1:10:49 1:14:26 2:25:15.4 32.63 -0:04:09 13
17 22 Bronwen Anderson 18-29F 2 1:12:58 1:16:54 2:29:51.5 31.63
30 Jonathan Senior 30-39M 8 1:00:58 DNF DNF